Blíži sa Halloween – čo tak napiecť si tematické koláčiky?

Gazdinky už vedia, že existujú obdobia v roku, kedy sa z kuchyne ani nepohnú. Väčšinou sú to sviatky, počas ktorých je celá rodina pokope doma, a tak aj viac skonzumuje. Ak vás to ale v kuchyni naozaj baví, čo tak pustiť sa ešte pred medovníčkami do halloweenskych koláčikov?

Blíži sa Halloween - čo tak napiecť si tematické koláčiky?
(zdroj: unsplash.com)

Urobte si doma halloweensky večierok

Hoci Halloween nie je náš sviatok a v mnohých domácnostiach sa neoslavuje vôbec, pripadá na voľné dni, kedy je v kalendári Pamiatka zosnulých a Sviatok všetkých svätých. V mnohých mestách či školách sa konajú karnevaly alebo párty s tematikou hrôzostrašných bytostí, ako sú duchovia či strašidlá. Ak aj vy doma chystáte nejakú tú párty či máte malého školáka alebo škôlkara, ktorý sa na párty chystá do školy alebo škôlky, máme pre vás niekoľko kreatívnych tipov na tematické občerstvenie. Internet je plný receptov a tipov na tie najlepšie halloweenske sladké aj slané dobroty, a tak sme sa nimi nechali inšpirovať aj my a ponúkame vám tie najobľúbenejšie a najklikanejšie verzie!

Utekajúce muffiny

Samozrejme, čo by bolo tematické jedlo na Halloween bez motívov kostričiek, tekvičiek, duchov alebo pavúčikov. To posledné si môžete vyskúšať naaranžovať do podoby neklasických muffinov. Budete potrebovať 200 gramov zmäknutého masla, 100 g trstinového cukru a 100 g klasického kryštálového cukru, 4 vajcia, 2 čajové lyžičky prášku do pečiva, 200 g hladkej múky, 1 vanilkový cukor, 6 lyžíc posekanej bielej aj mliečnej čokolády, nutelu a farebné pelendreky. Maslo, cukor a vajcia spolu prešľahajte, prisypte múku s práškom a vyšľahajte na hladké cesto. Ak vás už ručné šľahanie unavuje, prečo nezainvestovať do kvalitného šľahača? Použite pritom Klarstein zľavový kód, vďaka ktorému tak môžete urobiť aj za dobrú cenu. Do vyšľahaného cesta pridáme čokoládu, rozdelíme ho do košíčkov (pozor, len do dvoch tretín – v rúre narastú) a pečieme na 180 stupňov 10 až 20 minút. Medzitým si nakrájame pelendreky na 5 cm kúsky (nohy pavúka) a do upečených muffinov urobíme zhora zárezy, do ktorých ich povkladáme. Nutelou potrieme priestor medzi nimi, čím sa vytvorí telo pavúka. Nakoniec ešte môžeme pridať farebné cukríky ako oči pavúka. Dobrú (hrôzostrašnú) chuť!

Nájdite ten správny hororový výraz

Ak ste naklonení skôr slaným verziám dobrôt, máme tip aj pre vás. Z pizzového cesta, ktoré sa dá pripraviť aj bez droždia a vajec a je tak vhodné aj pre tie najmenšie deti, si môžete ukuchtiť rôzne hrôzostrašné tváre. Na cesto budete potrebovať 400 g hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 1 čajovú lyžičku soli, trochu cukru, 200 g nízkotučného tvarohu, 8 polievkových lyžíc mlieka a 8 polievkových lyžíc oleja. Všetko spolu zmiešajte, pováľalajte na doske a vytvorte jeden kruh. Takéto cesto potrite pizza paradajkami (pokojne aj z konzervy), posypte oreganom a môžete sa pustiť do tvorenia. Na oči sa dá použiť napríklad klobása, na obočie tuniak s cibuľou, na nos olivy, ale aj cesnak, brokolica, cukina, alebo čokoľvek doma máte. Rozhodujúca je vaša kreativita – a nezabudnite, že to musia byť naozaj hrôzostrašné výrazy tvárí, aby spĺňali halloweensku tematiku. Posypte syrom (ale iba na určitých miestach, aby ste si neskazili svoje umelecké dielo) a dajte piecť na 200 stupňov asi 15 minút. Tak čo, už sa bojíte? Ak by vo vašej kuchyni chýbalo čokoľvek na prípravu a realizáciu halloweenskeho pečenia, nezabudnite, že ak použijete zľavové kupóny, poprípade Mall zľavový kupón na ľubovoľný elektrospotrebič, môžete skvelo ušetriť.