Kúpa robotického vysávaču – najlepšia investícia alebo zbytočne vyhodené peniaze?

Snom množstva dospelých žien v domácnosti, ktoré už okúsili aké je to vstúpiť do neustáleho kolotoča upratovania, je kúpa robotického vysávača. Ten vám má pomôcť s vysávaním a umývaním, či už bývate v dome alebo byte. Niektorým sa táto záležitosť zdá ako zbytočne vyhodené peniaze, takže sa tejto kúpy boja. My sa vám dnes budeme snažiť povedať o všetky výhodách a nevýhodách robotického vysávača, takže podľa svojich požiadaviek zistíte, či do toho chcete investovať. 

Kúpa robotického vysávaču – najlepšia investícia alebo zbytočne vyhodené peniaze? (Foto: pixabay.com)

Výhody a nevýhody vysávačov

Na trhu je viacero značiek a aj modelov robotických vysávačov, takže ak si vyberiete nesprávne, tak môžete naraziť aj na zlé robotické vysávače. Preto je dôležité sa do tejto problematiky viac ponoriť a naštudovať si viac informácií, aby ste tie peniaze naň zbytočne nevyhodili.

Najprv si prejdeme tie nevýhody a medzi tie napríklad patrí napríklad slabé vysávanie a vynechávanie miest, kde môže byť špina. Robotické vysávače sú predsa len roboti a nedokážu niekedy spraviť veci dokonale. Ďalšími problémami môže byť zlé naprogramovanie a malá kapacita koša, takže ho treba pravidelne vysýpať. 

NÁŠ TIP: V článku na stránkach nákupnej poradne Ako vybrať robotický vysávač nájdete všetko, na čo treba pri výbere myslieť a zohľadniť pred kúpou. Ďalšie sú aj v článku Najlepšie vysávače.

Zhrnutie

Zastávame názor, že robotické vysávače nikdy nenahradia reálne ručné umývanie. Predsa len, vždy si viete vždy sami najviac poupratovať aby to bolo presne podľa vašich predstáv. Zároveň ale je určite ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi poriadok, ale zároveň sa im nechce každý deň umývať a vysávať. V každom prípade si to treba poriadne zvážiť a taktiež premyslieť, či je pre vás robotický vysávač vhodný, pretože netreba mať prehnané očakávania.

Ak nakupujete online, nezabúdajte na online kupóny. Napríklad Planeo zľavový kód s exkluzívnou zľavou 15 eur na celý nákup, zľavy na alzu, kupóny pre hej.sk, ale aj pre stovky ďalších obchodov. Všetky prehľadne na KuponyZdarma.sk a ušetriť môžete aj desiatky eur pri každom nákupe online.