Bývanie v Bratislave – prenájom alebo kúpa?

Hľadanie bývania v Bratislave môže byť ťažké, niekedy až nemožné, keďže v pomere cena, vzhľad bytu a lokalita to môže byť veľmi zaujímavé. Dnes vám poradíme, či ísť radšej do prenájmu alebo je výhodnejšie byt si kúpiť a neplatiť nájom zbytočne dlhé roky. Dáme vám tiež pár tipov a priblížime vám aj novostavby Bratislava. 

Bývanie v Bratislave - ako si nájsť ten správny byt?
Bývanie v Bratislave – prenájom alebo kúpa?? (Foto: unsplash.com)

Je prenájom výhodný?

Ak máte záujem o prenájom bytu v Bratislave, existuje množstvo stránok s inzerátmi, kde majitelia priamo ponúkajú svoje byty a vy tak nemusíte ísť cez nejakú realitnú kanceláriu, ktorá si za získanie nájomcu pýta nemalú províziu. Pri prenájme bytu treba zvážiť hlavne to, čo všetko cena zahŕňa a či je určená s rozumom, na základe všetkých výhod a nevýhod, ktoré daný byt ponúka. V súčasnosti si často ľudia kladú otázku, či si byt kúpiť alebo prenajať, no rozhodnutie je samozrejme na každom individuálne. Keď idete do prenájmu, môžete zmluvu vypovedať a odísť, no prenájom môže byť vysoký a vám sa to nemusí vyplatiť. Na to, ako si nájsť výhodný byt na prenájom nájdete aj tu.

Kúpa staršieho bytu alebo bytu v novostavbe

Čo sa týka témy byty na predaj Bratislava, tu si môžete vybrať z dvoch variánt. Tá prvá je, že si byt kupujete už starší od vlastníka, ktorý byt už určitú dobu prenajímal alebo v ňom sám býval. Nevýhodou môže byť to, že byt nebude presne podľa vašich predstáv a bude tam veľa práce. Druhou možnosťou je kúpa bytu priamo od vlastníka budovy a vy si môžete byt zariadiť presne podľa vašich predstáv.

Projekt PREMIЀRE, Šancová ulica, Bratislava - 03/2019
Projekt PREMIЀRE, Šancová ulica, Bratislava – 03/2019 (Foto: http://www.byty-premiere.sk/galeria-vystavba)

Takto sa napríklad momentálne predávajú aj byty PREMIЀRE, ktoré sa nachádzajú v 23-podlažnom dome s nádherným výhľadom a skvelou lokalitou. Na výber máte dispozične rôzne byty a výmery. Budova je momentálne vo výstavbe, takže keď si byt kúpite, všetko si môžete zariadiť podľa seba. Výhodou toho, že si byt kúpite je samozrejme investícia. Pri bytoch je to veľmi výhodné, keďže byty v Bratislave sú veľmi vyhľadávané a vy ich môžete neskôr prenajímať, z čoho budete mať pasívny príjem.

Text:PR