Chráňte životné prostredie aj s pomocou DPF filtrov

Kvalita životného prostredia sa neustále zhoršuje. Vo veľkej miere tomu prispieva práve automobilový priemysel, ktorý patrí k najväčším znečisťovateľom životného prostredia. Aj keď sa hovorí, že dieselové a benzínové autá v budúcnosti nahradia práve elektromobily a vodíkové autá, kým to príde, môže byť už neskoro. Kvalita ovzdušia sa z roka na rok zhoršuje a práve preto boli vyvinuté a zavádzané DPF filtre do áut.

Chráňte životné prostredie aj s pomocou DPF filtrov
Chráňte životné prostredie aj s pomocou DPF filtrov (zdroj: Alraun / Shutterstock.com)

Čo sú to DPF filtre?

Ak chcete chrániť životné prostredie a zároveň sa úplne nevzdať používania auta, je potrebné dozvedieť sa viac informácií o DPF filtroch. DPF filter nazývame aj FAP filter. Je zavádzaný do dieselových áut, resp. áut so vznetovými motormi a jeho primárnou úlohou je zachytávať všetky pevné častice výfukových plynov. Keďže toto zariadenie bude zachytávať nebezpečné pevné častice, kvalita ovzdušia sa tak nebude zhoršovať a vzduch, ktorý dýchame, nebude tak znečistený.

Tieto filtre pracujú so 80% efektivitou, v niektorých prípadoch až 100% efektivitou.

Treba spomenúť, že tento prístroj je certifikovaný a je testovaný Slovenskou legálnou metrológiou.

Čistenie

Cena kvalitného filtra pevných častíc sa dá zistiť priamo u poskytovateľov týchto filtrov. Treba si ale uvedomiť dôležitosť tohto prístroja/ súčiastky v automobile. Aby však filter pevných častíc/ DPF filter/ FAP filter mohol plnohodnotne plniť svoju funkciu, musí byť čistený. Pri filtrácii pevných častíc výfukových plynov sa tieto filtre postupne zanášajú a v prípade nevyčistenia sa môžu aj upchať. Po upchatí sa DPF znefunkční, čo bude mať vplyv aj na samotný automobil.

Ak chcete chrániť životné prostredie, chráňte ho aj s pomocou DPF filtrov. Ich zavádzanie do automobilov podnietili aj sprísňujúce sa normy EURO, ktoré, vyzerá to tak, sa budú v nasledujúcich rokoch opäť sprísňovať. Kvalita ovzdušia je zlá a preto sa robí všetko pre to, aby automobilový priemysel až tak veľmi nevplýval na zhoršujúcu sa situáciu a aby sa kvalita ovzdušia výrazne zlepšila.

Komerčný článok