Nádherný travertín pre dekoráciu vášho interiéru a exteriéru

Tento dekoračný prírodný kameň je ocenený mnohými jedinečnými výhodami, ktoré nie sú spojené s umelými materiálmi a lacným vzhľadom. Travertín je obkladový materiál obdarený prednosťami akoby zdedenými súčasne z dvoch hornín vápenca a mramoru.

Nádherný travertín pre dekoráciu vášho interiéru a exteriéru
Nádherný travertín pre dekoráciu vášho interiéru a exteriéru (Foto: travert.sk)

S travertínom vyzdobíte svoj interiér aj exteriér, ktorého charakter bude potom nielen o vysokom luxuse. Použitie travertínu vám umožní vytvoriť jedinečnú povrchovú úpravu na vonkajších aj vnútorných povrchoch budov, čo je veľmi dôležité najmä vďaka kvalite a vlastnostiam tohto materiálu. Je možné z neho vytvoriť plátno akejkoľvek veľkosti. Všetko ale závisí od toho, aký druh travertínu sa konkrétne používa.

Vysoko hodnotený obkladový materiál v dostupnej cene

Tento kameň je úplne šetrný k životnému prostrediu. Neobsahuje škodlivé a nebezpečné látky, ktoré by mohli ovplyvniť ľudské zdravie. Nie je to ani drahý materiál, pričom vyzerá veľmi krásne a luxusne. Pevnosť tohto materiálu nie je nižšia ako mramor a žula.

Ďalšou výhodou tohto kameňa je to, že v priebehu rokov sa stáva travertínový produkt silnejším. Travertínové dosky dodávajú vášmu dizajnu teplo a pohodlie. Jeho charakter a špecifická štruktúra vytvára atmosféru spojenia s prírodou, ktorú si môžete užívať aj doma, vďaka nádhernej interiérovej dlažbe.

Dnes sa travertín používa častejšie ako mramor alebo iný druh kameňa. Na oblúky, chodníky a terasy na záhrade. Určite ho ale využijete aj ako modernú dlažbu na terasu.

Nezameniteľná krása prírody u vás doma

Pokiaľ ide o zdobenie interiéru, travertín je najvhodnejší, pretože sa považuje za najlepší a najodolnejší obkladový materiál. Jeho farba hovorí sama za seba. Je veľmi krásny a zároveň odolný proti vlhkosti.

Pri takejto dlažbe sa nemusíte obávať, že sa časom zhorší a poškodí. Vzhľadom na odolnosť tohto minerálu proti vlhkosti je vhodný pre pracovnú plochu pre kuchyňu ako aj obklad pre kúpeľňu. Vyskúšajte a určite svoju voľbu neoľutujete 🙂

Text:PR