Overené „fígle“ ako sa zbaviť mravcov v domácnosti

Mravce v domácnosti dokážu spraviť šarapatu. A sú prinajmenej nepríjemným „členom“ domácnosti. Na mravce sa dajú použiť rôzne chemické prostriedky ako spreje, kriedy, prášky, gély, či nástrahy v podobe plastového domčeka s jedom umiestneným vo vnútri. 

Overené "fígle" ako sa zbaviť mravcov v domácnosti
Overené „fígle“ ako sa zbaviť mravcov v domácnosti (foto unsplash.com)

Rôzne prípravky môžu obsahovať rôzne chemikálie. Tieto chemikálie môžu poškodiť nielen mravcom, ale aj človeku a najmä zvedavým deťom v domácnosti. Vyvarujte sa tomu, aby ich našli deti či domáce zvieratá. Dajte pozor, kam ich umiestňujete. Lešia je prevencia, platí to aj tu. Môžte skúsiť rôzne spôsoby ako im fyzicky zabrániť vstupu do domácnosti. Vyskúšajte ich ešte skôr, ako sa k vám nastahujú mravce.

Omnoho lepším riešením je hľadať riešenie okolo seba. Najlepšie je zamedziť im vstup do domu. Ich cestičky je vhodné posypať kypriacim práškom. Minimálne posypaným miestam sa budú vyhýbať. Celé mravenisko sa dá vyhubiť pomocou medu a droždia, ktoré sa pomieša na papieri. Takto nakŕmení mravci puknú od nafúknutia. Ak je návšteva mravcov výnimočná, dajú sa nalákať na mokrú hubku s cukrom. Stačí čakať a po hodine vynieť do prírody.