Mužská sterilizácia: Spôsob, ako si užívať a relaxovať

Nežiaduce dieťa, potrat, strach pred, počas a po sexe, hormonálne poruchy v tele ženy, psychická trauma, pocity viny, sexuálne komplexy, sexuálne poruchy – to je čiastočný zoznam dôsledkov neplánovaných vzťahov medzi mužom a ženou. A všetko pritom začína tak krásne. Vzájomné sympatie, splynutie a potešenie. Veľmi často je ale cenou týchto pôžitkov nalomený osud.

Mužská sterilizácia: Spôsob, ako si užívať a relaxovať
Mužská sterilizácia: Spôsob, ako si užívať a relaxovať (Foto: unsplash.com)

A vyriešiť to pritom dokáže jedna veľmi jednoduchá vec, klasická obriezka, s ktorou sa v mnohých prípadoch urológovia stretávajú častejšie, ako so známejšou a dosť často život zachraňujúcou dôležitou obriezkou.

Čo je to vlastne vazektómia?

Podľa moderných chirurgických štandardov nie je sterilizácia mužmi zložitým postupom. Jej podstata je nasledovná. V dôsledku úspešnej vazektómie by spermie produkované v mužskom tele nemali spadať do semennej tekutiny, ktorá sa uvoľňuje počas pohlavného styku.

Semeno stráca svoju funkciu a k tomu všetkému lekár blokuje aj kanál, cez ktorý spermie vstupujú do ejakulátu. Takáto sterilizácia môže byť pre pánov spôsobom, ako sa vyhnúť mnohým problémom a naplno si užívať bez pocitov viny.

Vazektómia je riešenie mužskej antikoncepcie

Na rozdiel od ženskej sterilizácie si nevyžaduje vazektómia u mužov otvorenie brucha. Všetky manipulácie sa vykonávajú len v slabinách v lokálnej anestézii. Po stanovení hmatom umiestnenia vylučovacieho kanála chirurg urobí veľmi malý rez v slabinách. Normálny priemer potrubia neprekračuje 2 – 3 milimetre, takže rez na prístup je naozaj malý.

Samozrejme, telo sa potrebuje po tomto zákroku dať do poriadku a nejaký čas si odpočinúť, ale za ten pôžitok to potom určite stojí.

Samozrejme, táto forma mužskej antikoncepcie nie je všeliek, ale jedným zo spôsobov, ako vyriešiť napríklad problém potratov alebo pohlavných ochorení. A pokiaľ niečo podobné plánujete aj vy, neváhajte sa s touto požiadavkou obrátiť na urológa!

Text:PR