Potrebujete sa sústrediť na prácu, musíte si vytvoriť na to podmienky

Tak ako priestor, v ktorom bývame, aj kancelária dokáže na nás a naše pohodlie pri práci vplývať. Výsledkom je potom požadovaný výkon a motivácia, ktorú k jeho dosiahnutiu potrebujeme. Ako to celé funguje?

Potrebujete sa sústrediť na prácu, musíte si vytvoriť na to podmienky
Potrebujete sa sústrediť na prácu, musíte si vytvoriť na to podmienky (Foto: unsplash.com)

Na zlepšenie efektivity zamestnancov a na udržanie ich zdravia je potrebné dôkladne zvážiť pohodlie a ergonómiu pracoviska. Uspokojenie tohto cieľa vám ale veľa námahy nedá.

Dobrý pracovný stôl

Taký, ktorý je dostatočne veľký na to, aby mohli byť na ňom súčasne uložený notebook, mobil, lampa, písacie potreby a kancelársky papier. Ideálna veľkosť je 120 cm. Tak, aby nepôsobil tento priestor chaoticky a mali ste na ňom všetko pod kontrolou, ako napríklad potrebu nového tonera CE285A do tlačiarne.

Správne sedenie

By nemalo v kancelárii chýbať. Najmä, ak na stoličke strávite viac ako 8 hodín denne. Ergonomicky tvarované otočné stoličky s opierkami pre ruky a chrbát sú základ. Výšku si nastavíte pohodlne sami, ideálne tak, aby chodidlá dosiahli na zem a kolená boli mierne pod úrovňou bedrových kĺbov.

Nezabudnite na prestávky

Ako dokonalé vybavenie, tak aj prestávka je pre vašu prácu dôležitá. Za každou hodinou sedenia si dajte 5 minút odpočinku a postavte sa. Predsa len, nie je táto poloha pre naše telo a chrbticu prirodzená. Alebo si na zmenu polohy nájdite dobrý dôvod, ktorým môže byť aj výmena do tlačiarne kúpených tonerov Q2612A.

Svetlo je základ

Pokiaľ nemáte to prirodzené, nahradiť by vám malo jeho funkcie to umelé. Nesmie byť však príliš oslepujúce, pretože potom sa nedokážete na prácu plne sústrediť. Na reguláciu toho denného a prirodzeného sa zasa dajú použiť moderné a obľúbené vertikálne žalúzie.

Jediné, čo si nevyberiete, sú kolegovia. Príjemní a ohľaduplní s určitým nadhľadom, sú dnes veľkou výhrou.

Text:PR