Micelárna voda a  praktické tipy ako ju používať

Micelárna voda sa nedlho po svojom uvedení na trh stala doslova hitom. Vďaka svojmu jednoduchému zloženiu a prekvapivej účinnosti ju používajú všetci – profesionálni vizážisti aj ženy, ktorým prosto záleží na zdraví svojej pleti. Micelárna voda zbavuje tvár nečistôt a prebytočného mazu, pritom ale nenarúša prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a pleť zanecháva hydratovanú, sviežu a žiarivú. Dokáže tak doplniť, prípadne celkom nahradiť hneď niekoľko prípravkov pre bežnú rutinnú starostlivosť o tvár.

Micelárna voda a  praktické tipy ako ju používať
Micelárna voda a  praktické tipy ako ju používať (Foto: PR)

Micelárna voda toho dokáže skutočne veľa a je jedným z najuniverzálnejšie použiteľných prípravkov v kozmetickom priemysle. Na nasledujúcich riadkoch vám prinášame malú inšpiráciu v podobe tipov, ako, kedy a kde micelárnu vodu používať.

Dobré ráno!

Micelárnu vodu môžete využiť už behom prvých minút po prebudení. Ak hneď z rána ponáhľate tak, že si doslova ani nemáte kedy umyť tvár, môžete túto bežnú rutinu kedykoľvek nahradiť. Stačí len namočiť bavlnený tampón do micelárnej vody a jemne ním pretrieť tvár. Takýmto jednoduchým spôsobom napomôžete svojej pokožke k udržaniu vyváženého pH – a to nie iba ráno, ale prakticky kedykoľvek.

Micelárna voda počas pracovného dňa

Súčasťou života nejednej ženy je cestovanie; či už za prácou, za láskou, alebo len tak, z pasie. Skrátka a jasne, niekto cestovať chce a niekto musí. Ak je to aj váš prípad a poznáte aké to je tráviť dlhé hodiny v lietadle, určite oceníte nasledujúci tip. Pred najbližším letom si do príručnej batožiny pribaľte aj malú fľaštičku s micelárnou vodou a rozprašovačom. Špecifická klíma v lietadle totiž značne vysušuje pokožku, čo môže byť obzvlášť nepríjemné najmä počas dlhých letov. Ak si ale tvár budete v pravidelných intervaloch osviežovať micelárnou vodou, z lietadla budete vystupovať s tvárou krásne žiarivou.

Micelárna voda po cvičení

Chystáte sa na jogu či pravidelný tréning do fitka? Život podľa hesla „v zdravom tele zdravý duch“ je prosto fajn. Dôkazom vášho zdravia je aj stav vašej pleti. Aby bola za každých okolností v pohode, pribaľte si k výbave na cvičenie aj fľaštičku micelárnej vody. Stačí, ak si po výkone naleje trošku do dlaní a jemne priložíte na tvár. Pokiaľ je vaša pokožka náchylná na tvorbu vyrážok a ani pot jej príliš neprospieva, môžete micelárnu vodu pokojne naniesť aj na problémové partie tela – hruď, ruky či chrbát.

Hľadáte účinný a pritom jemný čistiaci prípravok pre vašu pleť? Alebo vás trápi suchá pokožka? Micelárna voda značky Bioderma je odpoveďou na viaceré neduhy a problémy, s ktorými dennodenne zápasia milióny žien. Dermatologicky testovanú kozmetiku radu Sensibio H2O dostanete v každej dobrej lekárni – teraz navyše aj ako praktický a finančne výhodný balíček. Zapojte sa do súťaže s kozmetikou Bioderma a vyhrajte Sensibio H2O na 5 rokov zadarmo!

Text:PR