Spríjemnite si pobyt v prírode s dokonalou výbavou

Fotopasca je špeciálny digitálny fotoaparát vo vodotesnom puzdre určenom na pozorovanie prírody a okolia bez priameho ľudského zásahu. Prístroj môže fotografovať alebo snímať video so zvukom, ktorý sa môže preposlať vo forme MMS správy alebo videa do vášho mobilu a vy tak máte o všetkom prehľad.

Spríjemnite si pobyt v prírode s dokonalou výbavou
Spríjemnite si pobyt v prírode s dokonalou výbavou (Foto: podnalov.sk)

Často sa toto zariadenie nazýva lesná alebo lovecká kamera. Tieto mená hovoria samy za seba, veď technológia bola pôvodne vytvorená na pozorovanie zvierat a vtákov v ich prirodzenom prostredí. Postupom času sa funkčnosť zariadení zvýšila, čím sa rozšírila oblasť ich aplikácie a vďaka tomu ich dnes môžete využiť aj na ochranu svojho majetku. V kombinácii s dobrým nočným videním je to ale tá najlepšia výbava pre poľovníka alebo turistu.

Možnosti využitia fotopasce

Poľovníkom a prírodovedcom pomáha dobrá fotopasca lepšie študovať správanie zvierat v určitej oblasti. Inšpektori ju využívajú na ďalšiu dôležitú úlohu – sledovanie pytliakov a porušovateľov, noriem správania v chránených oblastiach. Modely väčšiny pascí majú maskovací vzor, ​​ktorý uľahčuje ich použitie na špeciálnych miestach.

Kúpiť si niečo podobné môžete aj pre bezpečnostné účely. Vlastníci a pracovníci bezpečnosti na staveniskách a skladových komplexoch čoraz viac využívajú lesné kamery s možnosťou odosielania fotografií vo forme MMS alebo e-mailu. Funkcia umožňuje zistiť, čo sa deje vo viditeľnej oblasti fotopasce a vykonať tak potom potrebné opatrenia. Na tieto účely sa veľmi často využívajú fotopasce ScoutGuard.

Kde je ukryté to tajomstvo?

Okrem optiky, fotosenzitívnej matrice, mikroprocesora a ďalších komponentov akéhokoľvek digitálneho foto / video zariadenia je základným prvkom fotopasce infračervený snímač pohybu.

Funguje vtedy, keď objekt, ktorý mení intenzitu tepelného žiarenia pozadia, vstupuje do oblasti jeho pôsobenia. Môže to byť živý tvor (človek, zviera, vták) alebo vozidlo s bežiacim motorom.

Vďaka senzoru sa fotoaparát zapne a zaznamená všetko, čo sa deje v určitej vzdialenosti tohto zariadenia. Je to jednoduché a pohodlné riešenie do lesa, ale aj na váš pozemok, kde si neviete poradiť s neželanými návštevníkmi. Tak to s modernou foto výbavou do terénu skúste a uvidíte, že všetko bude lepšie.

Text:PR