Pravidelný pohyb každý deň a bez výnimiek!

Pol hodiny alebo hodina denne aktívneho pohybu na čerstvom vzduchu pomôže načerpať novú energiu, povzbudí myseľ, naštartuje látkovú premenu, verte či nie, taktiež pomôže „vyrysovať tvary“ a postupne telo zbaví tukových vankúšikov. Pravidelné pohyb a to každý deň je veľmi dôležitý, neberte to na ľahkú váhu a vyberte si pohyb, ktorý vám bude vyhovovať najviac.

Pravidelný pohyb každý deň a bez výnimiek!
Pravidelný pohyb každý deň a bez výnimiek! (foto unsplash.com)

Cvičenie doma alebo v telocvični

Každý z nás je iný – niekto preferuje cvičenie doma, v telocvični, posilňovni, fitness centre, iný zase rýchlu chôdzu alebo beh na čerstvom vzduchu. Veľmi obľúbenou športovou aktivitou sa stal kardio tréning. Spočíva v tom, že postupne zvyšuje zaťaž pre končatiny a buduje fyzickú kondíciu. Inou alternatívou môže byť kombinované plávanie, bicyklovanie a behanie počas kratších časových a rovnako rozdelených úsekov. Možností je viac ako dosť, už ste napríklad počuli, že možnosťou môže byť aj interiérové ihrisko?

Posilňovanie s vlastnou váhou

Na druhej strane, posilňovanie s vlastnou váhou vyžaduje menej príslušenstva, je nenáročné na vybavenie. Cvičiť môžete rôzne a na viacerých miestach, napríklad na lavičke, schodoch, detských preliezkach, hrazdách… postará sa o rast svalovej hmoty a celkového spevnenia tela. Pri najhoršom postačí aj stolička a menší voľný priestor vo vašej domácnosti. Možností je neúrekom, tak už žiadne výhovorky! Pomôcť môže aj obyčajná podložka na cvičenie. Pri kúpe so zľavovým kódom online na insportline môžete vždy aj ušetriť.

Nehľadajte výhovorky a začnite s pohybom ešte dnes!