3 najčastejšie novoročné predsavzatia

Nový rok a s ním aj sú to aj novoročné predsavzatia. Aj keď málo kto o nich chce hovoriť, nie jeden z nás si povie, že tento rok musí byť lepší, je treba niečo zmeniť alebo robiť inak. Medzi najčastejšie novoročné predsavzatia patria nasledovné 3 predsavzatia. Ak ste sa medzi nimi našli, je to dobré, treba si dávať ciele a držať sa ich. Ďalšie môžete nájsť aj na DobryMagazin.sk, čo sú stránky zamerané ako lifestyle magazín.

3 najčastejšie novoročné predsavzatia
3 najčastejšie novoročné predsavzatia (Foto: unsplash.com)

1. Prestanem fajčiť

Poznám ľudí, ktorí prestávali asi dvesto krát a vydržali najviac do prvej stresovej situácie. Omnoho lepšie ako predsavzatie je dosiahnuteľný cieľ s odmenou. Najprv je vhodné znížiť dennú spotrebu o10 cigariet počas 1 mesiaca. Ušetrené peniaze za nekúpené cigarety sú vaše a slúžia len vám na vašu záľubu. Ďalší mesiac si stanovíte cieľ zníženia vyfajčených cigariet o 5 kusov denne a nahradenie fajčenia novým hobby. Takto nemáte predsavzatie, ktoré si zaslúži stres a potrestanie, namiesto toho ciele, ktorých splnenie si zaslúži odmenu.

2. Schudnem

Začať chudnúť sa dá dennodenne, rovnako ako skončiť. Ak neviete prečo chudnete z vlastnej perspektívy a chudnete len pre okolie, môže vás to prejsť po prvom nepovšimnutí vašej zmeny okolím. Ak je však cieľom spevniť brušné svaly a tak zlepšiť vaše zdravie, následne sa vám podarí aj znížiť hmotnosť. Vy ste dôvodom zmeny. Môžete si stanoviť cieľ, že začnete chodiť do posilňovne a vydržíte dvakrát týždenne. Za 10 návštev sa môžete odmeniť novým tričkom, vďaka ktorému si všimnú zmenu aj ostatní. Alternatívou pre novoročné chudnutie je často aj zdravý životný štýl, zdravá strava a dostatočný pohyb. Články na tieto témy, ale aj rôzne lifestyle články môžete nájsť na NetMagazin.sk, čo je lifestyle magazín pre mužov aj ženy.

3 najčastejšie novoročné predsavzatia
3 najčastejšie novoročné predsavzatia (Foto: unsplash.com)

3. Zmením prácu

Nájsť si nejakú inú prácu nie je v súčasnosti až taký problém. Či však táto zmena naplní vaše túžby ťažko povedať, pretože nemáte stanovené dôvody zmeny. Omnoho lepšie je stanoviť si cieľ, ako nájdem si prácu s úlohami, ktoré mi vyhovujú za minimálne priemernú národnú mzdu do konca marca. Ak si jasne stanovíte ciele do budúcnosti, potom môžete buď zmeniť ciele alebo cestu ako sa k nim dostať.