Tipy, ako si udržať vysokú hladinu energie po celý deň

Keď sa cítime unavení, bez energie a bez nálady, väčšinou to riešime tým, že zjeme niečo sladké, dáme si poriadne veľkú šálku kávy alebo si ideme na „chvíľku“ zdriemnuť. No keď ste napríklad v práci alebo v škole, je ťažké využiť nejakú z týchto možností, hlavne ak nemáte prístup ku káve alebo vašim sladkým zásobám. Ako teda načerpať energiu, prípadne dlhodobejšie niečo robiť pre to, aby ste boli energickejší počas celého dňa? 

Tipy, ako si udržať vysokú hladinu energie po celý deň (Foto: pixabay.com)

Strava je kľúčová

Ak chcete mať počas každodenného života dostatok energie, strava je naozaj kľúčovým prvkom. Či už sa jedná o krátkodobý účinok, kedy vás veľké množstvo jedla, a hlavne to nezdravé, príliš zaťaží, budete sa cítiť nafúknuto a hlavne totálne unavene. Preto je lepšie jesť menšie množstvá častejšie, a preferovať skôr zeleninu, ovocie a nie príliš spracovávané a tepelne upravené jedlá. No strava ovplyvňuje hladinu energie aj z dlhodobého hľadiska, a to hlavne teda tá nezdravá.

Ak už siahnete po vitamínoch či mineráloch, voľte len dobre známe overené produkty a obchody. DrMax je u nás v tomto dobrá voľba, ak chcete ešte ušetriť, pozrite na https://www.kuponyzdarma.sk/drmax-sk/ kde sú kupóny pre nákup online. Doručenie je zadarmo a mnohé akcie sú len online.

Dostatočné množstvo vody

Možno si poviete, že na čo mi je voda, tá mi energiu nedá, no opak je práve pravdou. To, či máte dostatočný pitný režim viete určiť podľa farby moču. Čím je váš moč tmavší, tým nedostatočnejší váš pitný režim je a mali by ste s tým začať niečo robiť. Zaujímavosťou je, že množstvo ľudí pije na viac energie kávu, ktorá vás naozaj dokáže poriadne naštartovať, no na druhej strane odvádza väčšie množstvo vody z tela a vy musíte tieto straty nahradiť.  Nezabúdajte na to zvlášť, ak obľubujete infrasauny, tu je dostatočný príjem tekutín o to dôležitejší.

Raňajky a pohyb

Raňajky sa už nepovažujú momentálne za to najdôležitejšie množstvo dňa. No ak vás čaká náročný deň, kedy nebudete mať čas ani na obed, doprajte si poriadne raňajky. Tie vás naštartujú, dajú vám dostatok energie a budú kvalitným palivom pri vašej práci. Taktiež nezabúdajte na pohyb či už napríklad ranný beh alebo prechádzka po kancelárií pri sedavej práci.

Správna strava je základ. Ak predsa len nemáte dostatok živín zo stravy, pomôcť môžu multivitamíny – vyberajte správne, myslite na svoje zdravie.