Tipy ako tráviť dovolenku na Slovensku

Koronakríza výrazne zasiahla do dovolenkových plánov väčšiny Slovákov. Aj keď sa hranice otvorili a je možné cestovať do niektorých štátov, stále nám však obavy pred nákazou bránia vycestovať bez toho, aby sme pociťovali strach, že v zahraničí ohrozíme svoje zdravie a zdravie všetkých rodinných príslušníkov.

Tipy ako tráviť dovolenku na Slovensku
Tipy ako tráviť dovolenku na Slovensku (Foto: unsplash.com)

Ak si ale plánujete vziať dovolenku, ale nemáte plán, ako ju tráviť, máme pre vás zaujímavé tipy.

Hrady, zámky, zrúcaniny

Slovensko je krásna krajina a viacero propagačných materiálov to len potvrdzuje. O našich prírodných, ale aj kultúrnych pamiatkach sa píše ďaleko za hranicami našej krajiny. Ak neviete, ako tráviť dovolenku na Slovensku, rozhodne si nenechajte ujsť návštevu hradov, zámkov a zrúcanín. Hrady, zámky a zrúcaniny sú dominantami viacerých regiónov a zároveň veľkými turistickými lákadlami. Z hradov a zámkov rozhodne navštívte Oravský hrad, Bojnický zámok, Bratislavský hrad, Trenčiansky hrad. Zo zrúcanín odporúčame hrad Blatnica, Spišský hrad, Čachtický hrad, Beckov, Gýmeš, Branč a množstvo iných krásnych zrúcanín.

Ak máte chuť ísť na nejaké zaujímavé podujatia v Bratislave, nie je problém. Bude ich pomerne dosť. Rozhodne si ale nenechajte počas leta ujsť návštevu hradov, zámkov, zrúcanín.

Turistika

Slovensko nie sú len Vysoké, Západné a Nízke Tatry. Slovensko má množstvo iných pohorí, ktoré sa oplatí navštíviť. Vysokohorská turistika, ale aj menej náročné prechádzky v prírode v slovenských pohoriach sú najobľúbenejšími aktivitami väčšiny Slovákov.

Ak neviete, ako tráviť dovolenku, odporúčame vám ísť na turistiku.

Čo ale vyskúšať okrem klasiky v Tatrách? Spravte si prechod Prosieckou a Kvačianskou dolinou, choďte do Vrátnej, na Veľký Choč, na Sitno, prejdite si celé Poloniny a nevynechajte Pieniny a Slovenský raj.

Okrem hradov, zámkov, zrúcanín a turistiky odporúčame vziať bicykle a spraviť si cyklotúry na zaujímavé miesta. Počas pekných letných dní navštívte známe prírodné jazerá – Senecké jazerá, Zemplínsku Šíravu a rozhodne odporúčame aj kúpanie v niektorých štiavnických tajchoch.

Text:PR