Visiace náušnice urobia z vás tie najväčšie krásavice

Na úvod by sme si možno mali spomenúť, že všetky „pravidlá“ pre výber šperkov vrátane náušníc sú veľmi svojvoľné. Najmä v posledných rokoch, keď je v niektorých odevoch a šperkoch akákoľvek „móda“ menej viditeľná a vplyv pravidiel a požiadaviek je stále menší. Napriek tomu určité zákony stále pretrvávajú.

Visiace náušnice urobia z vás tie najväčšie krásavice
Visiace náušnice urobia z vás tie najväčšie krásavice (Foto: unsplash.com)

Veď práve pomocou šperkov, môžete vytvoriť požadovaný efekt a vizuálne upraviť váš celkový výzor.

Náušnice vyberáme s prihliadnutím na tvar tváre

Ovál je perfektný tvar tváre. Ženy s touto formou môžu nosiť takmer všetky šperky. Okrúhle náušnice vizuálne rozšíria lícne kosti – to platí pre ženy s predĺženou oválnou tvárou. Vhodné sú aj náušnice, prstene a šperky geometrických tvarov.

Vďaka tvaru štvorcovej tváre sa môžete pokúsiť vizuálne zjemniť výrazné obrysy spodnej čeľuste a čela. V tomto prípade sú vhodné visiace náušnice.

Pri okrúhlej tvári si môžete pokúsiť vizuálne znížiť objem líc. Napríklad pomocou dlhých náušníc s príveskami. Tiež si môžete bezpečne vybrať náušnice v tvare obráteného trojuholníka.

Ženám s trojuholníkovým tvarom tváre sa odporúča starostlivo pristupovať k výberu šperkov, ktoré sa postupne zužujú. Je lepšie venovať pozornosť oválnym šperkom a náušniciam.

Obdĺžniková tvár je blízko oválneho. V tomto prípade je najlepšie sa vyhnúť zaobleným náušniciam, aby nedošlo k vizuálnemu roztiahnutiu tváre. Vyskúšajte napríklad retiazkové náušnice.

Výber náušníc závislý od iných dôležitých znakov vzhľadu

Dĺžka krku. Ak je ženský krk krátky, je lepšie nevyberať si dlhé šperky. Ženy s dlhým krkom si môžu, naopak, vybrať šperky rôznych tvarov

Výška postavy. Ženy s krátkym vzrastom by nemali nosiť dlhé visiace náušnice. Je lepšie uprednostniť miniatúrne výrobky, ktoré pokrývajú iba ušný lalok. Vysoké ženy si môžu zasa zvoliť dlhšie náušnice a ďalšie predĺžené možnosti, ktoré sa dajú vhodne skombinovať aj s krásnym koženým náramkom.

Nezabudnite však aj na príležitosť, pri ktorej budete šperky a náušnice nosiť, ako aj oblečenie, ktoré si zvolíte. Príliš veľa nekombinujte a určite budete za hviezdu. Ak je šperk výrazný, vynikne predsa aj bez iných zbytočných doplnkov.

Text:PR