Ako sa obliecť na pohovor v letných horúčavách?

Skôr, ako sa dostanete na pohovore k hlavnej časti, svojim odborným schopnostiam a silným stránkam, bude musieť potenciálny zamestnávateľ vyhodnotiť aj vašu externú prezentáciu. Pomôžte jemu aj sebe. Okrem dobrých znalostí a praxe sa aj pekne oblečte.

Ako sa obliecť na pohovor v letných horúčavách?
Ako sa obliecť na pohovor v letných horúčavách? (Foto: unsplash.com)

A nakoľko sa blíži leto a s ním aj veľmi horúce dni, mali by ste vedieť, ako zvládnuť pohovor aj s peknými letnými šatami.

Nebojte sa obliecť košeľu

Áno, s najväčšou pravdepodobnosťou v bežnom živote často tento typ oblečenia nenosíte, ale pri pohovore patrí k neutrálnym a základným doplnkom, a to bez ohľadu na to, na aký typ profesie sa hlásite. Svetlo modrá košeľa bude určite dobrá voľba.

Môžete prísť na pohovor v šatách?

Celkom určite áno. Samozrejme, musíte vedieť, aký typ tohto odevu si zvoliť. Krásne dámske spoločenské šaty si nechajte na osobné a významné udalosti. Na pohovor si oblečte niečo jednofarebné, strihovo jednoduché a elegantné. Také, aby ste v tom vyzerali vkusne a cítili sa čo najlepšie, pretože aj od osobného rozpoloženia predsa záleží to, ako sa na jednotlivé otázky dokážete sústrediť a reagovať.

Aké doplnky si zvoliť?

V lete je vonku aj v interiéroch veľmi teplo, preto automaticky na takúto situáciu reaguje aj naše telo a najmä pokožka. Pri voľbe doplnkov môže byť ale pot a iné nepríjemné prejavy tela dôvodom na ich znehodnotenie. Preto sa pri ich výbere veľmi dobre rozhodnite, ktoré si môžete dovoliť do náročných podmienok so sebou vziať.

Vždy však platí, a na pohovore dvojnásobne, že menej je viac, preto príliš nekombinujte, veď krásne šaty s originálnym vzorovaním alebo strihom sa o zvýraznenie vašej postavy postarajú samé. Tak na to pri otvorení šatníka pred odchodom na pohovor myslite.

Text:PR