Správna strava pre alergických psov a mačky

Pre človeka je správna výživa mimoriadne dôležitá. Avšak, pokiaľ nezodpovedá vášmu metabolizmu, úrovni aktivity, veku a životnému štýlu, môžu sa vyskytnúť zdravotné problémy. To isté platí pre vášho domáceho maznáčika, a ak váš pes alebo mačka nejedia správne, môže to mať za následok nemalé zdravotné problémy. Vyvážená strava vysokej kvality je rozhodujúca pre udržanie zdravia vášho najvernejšieho priateľa vo všetkých fázach jeho života.

Existuje mnoho rôznych značiek a typov krmív pre zvieratá, takže výber toho správneho môže byť pre neznalého laika náročný. Môžete si myslieť, že to, čo je v obchodoch pomerne lacné, stačí a nemá na zdravie psa žiadny vplyv.

Ak sa však pozriete na zoznam zložiek väčšiny živočíšnych krmív predávaných v supermarketoch, budete veľmi prekvapení. Môžu obsahovať veľmi málo mäsa (približne 4 %) a vysoké dávky umelých prísad a konzervačných látok, ktoré nemožno označiť ako zložky správnej výživy.

Tak, ako si dávate pozor na to, čo konzumujete vy, rovnako prísne by ste mali dbať na výber kvalitného krmiva pre vášho domáceho maznáčika.

Správna strava pre viac senzitívne žalúdky

Pri výbere dobrého krmiva je najdôležitejším krokom nájsť značku, ktorá môže poskytnúť vášmu zvieraťu vyváženú a zdravú stravu a možnosť zvoliť si ju podľa veku a úrovne aktivity, ako aj podľa rôznych potrieb zvierat. Nutričné potreby šteniat a mačiat sa od potrieb dospelých zvierat predsa líšia. Každá optimálna strava by preto mala zodpovedať potrebám zvieraťa, jeho plemenu, veku a životnému štýlu.

Aj u zvierat sa však vyskytujú rôzne intolerancie a nedostatky tráviaceho systému, preto sa výber vhodnej stravy môže ešte viac skomplikovať. V takom prípade je najlepšie siahnuť po kvalitných granulách pre alergických psov.

A práve spoločnosť Husse vám ponúka špeciálnu stravu pre domáce zvieratá, ktorých výživové potreby sa v priebehu času menia.

Chutné granule pre sterilizované mačky alebo psov sú vyváženou stravou pre zdravý a dlhý život vášho štvornohého priateľa v ktorejkoľvek fáze jeho života. Preto im ju včas a v pravidelných dávkach zabezpečte.

Text: PR, foto: unsplash.com