4 praktické doplnky do auta, ktoré by vám nemali chýbať

Pri každodennom cestovaní do práce trávime obvykle dosť času najmä v aute. Tento čas si treba spríjemniť nie len obľúbenou hudbou ale aj praktickými doplnkami. Z hľadiska údržby sú určite praktickejšie gumené rohože do auta a tiež gumová vanička do kufra. Na dlhších cestách vám zasa spríjemní život lakťová opierka alebo opierka na nohy.

4 praktické doplnky do auta, ktoré by vám nemali chýbať
4 praktické doplnky do auta, ktoré by vám nemali chýbať (Foto: unsplash.com)

1. Rohože do auta

Rohože do auta sú praktický a v podstate aj nevyhnutný doplnok. Na topánkach sa do auta dostane blato, prach a všetky nečistoty z vonka. Nie je nič jednoduchšie než vybrať rohože a vyprášiť ich alebo povysávať. Aj keď textilné koberčeky môžu mať štýlový dizajn, ktorý sa perfektne hodí k interiéru, z pohľadu údržby sú výhodnejšie gumené rohože do auta. Na ich vyčistenie vám postačí voda a kefka, alebo ich môžete vyčistiť pri návšteve bezdotykovej umyvárky.

2. Lakťové opierky

Lakťové opierky nie sú štandardnou výbavou auta, ale pri dlhých cestách sú viac ako vítane. Zvýšený komfort pocítite nie len vtedy, keď trávite v aute niekoľko hodín, ale aj pri kratších jazdách. Keď si raz na opierky zvyknete, nebudete sa ich chcieť vzdať.

3. Gumová vanička

Kvalitná gumová vanička do kufra bude pre nás nenahraditeľná hlavne ak prevážate tekutiny, náradie, alebo veci, ktoré môžu znečistiť koberček v kufri auta. Výhodou je, že obvykle majú zvýšený okraj, aby sa tekutiny nevyliali z vaničky. Čistenie je rovnako jednoduché ako pri rohožiach z gumy – stačí ich umyť vodou alebo iba vytriasť nečistoty.

4. Opierka nohy

Opierka nohy je taktiež skvelým spoločníkom na dlhých cestách. Vďaka nej sa zvýši pohodlie pri cestovaní pričom si musíte vybrať opierku určenú pre váš model auta. Obvykle sú vyrobené z nerezovej ocele s protišmykovými prvkami. Uchytenie je riešené buď obojstrannou páskou alebo suchým zipsom.

Text:PR