Cyprus – Tip nielen na letnú dovolenku

Potrebujete nevyhnutne vypnúť a aspoň na pár dní odísť za hranice každodennej rutiny a povinností? V tom prípade neváhajte a zvoľte si niektorý z cenovo dostupných last minute zájazdov v atraktívnej prímorskej destinácii. Ideálnym miestom na dovolenku aj mimo hlavnej turistickej sezóny pre vás môže byť práve ostrov Cyprus.

Cyprus – Tip nielen na letnú dovolenku (Foto: unsplash.com)

Relaxujte za bezkonkurenčné ceny

Ostrov Cyprus je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Napriek tomu, že patrí k obľúbeným prímorským dovolenkovým miestam najmä počas letnej turistickej sezóny, vďaka priaznivej klíme je príjemnou destináciou aj v jesenných či zimných mesiacoch.

Poloha ostrova je situovaná do subtropického pásma, v dôsledku čoho v krajine panuje dlhé a teplé leto s teplotami okolo 25 °C, ktoré pretrvávajú až do konca októbra. Napriek tomu, že leto už definitívne skončilo, môžete sem vyraziť aj na zimnú dovolenku. Navyše, plánovaná last minute dovolenka mimo letného obdobia je cenovo oveľa dostupnejšia. Súčasná ponuka last minute zájazdov na Cyprus je naozaj široká a za bezkonkurenčné ceny.

Prečo práve Cyprus?

Ostrov je rozdelený na grécku a tureckú časť, pričom obľúbené turistické letoviská sa nachádzajú v obidvoch častiach. Last minute prekrásna dovolenka na Cypre môže byť pokojným relaxom, ale aj aktívnym a vzrušujúcim dobrodružstvom. Záleží len od vašej predstavy a od miesta, ktoré si na Cypre vyberiete.

Ak dávate prednosť rušnej dovolenke, potom si zvoľte niektoré z letovísk na ľudnatejšej južnej strane ostrova, kde nie je núdza o exkluzívne rezorty s krásnymi plážami. Môžete sa rozhodnúť pre last minute dovolenku napríklad v Paphose na južnom Cypre, kde sa nachádza množstvo koralov a skalných útesov obmývaných sýtomodrou vodou.

Ďalšie formy vyžitia vám tu ponúknu golfové ihriská a neďaleko mesta je Afroditin chrám. Severný Cyprus, ktorý je pod správou Turecka, je menej preplnený dovolenkármi a oplýva ešte nedotknutými miestami a panenskými plážami. A nech sa už rozhodnete pre akékoľvek miesto na tomto histórii opradenom ostrove, budete mať z čoho vyberať.