Správna dáma nosí rúž – ako ale dosiahnuť, aby vydržal čo najdlhšie?

Ideálny rúž je taký, ktorý sa nezmaže po obede, nezanechá odtlačok na pohári, z ktorého si odpijete a nemusíte sa s ním báť dokonca ani vášnivého bozkávania. Že ste na taký ešte nenatrafili? Tak ste možno nehľadali alebo nepoužívali rúž správne.

Správna dáma nosí rúž – ako ale dosiahnuť, aby vydržal čo najdlhšie?
(zdroj: unsplash.com)

Najprv pripraviť, potom rúžovať

Rúž, ktorý vydrží na perách pár hodín, nie je žiadnou prevratnou novinkou. Nájdete ho takmer v každom obchode s kozmetikou. Je pravdou, že taký rúž, ktorý vydrží a zároveň nevysušuje pery, je už ťažšie nájsť, ale v súčasnosti by to nemal byť až taký problém, ako kedysi. Častokrát býva na vine toho, že rúž dobre nedrží, predovšetkým jeho nesprávne nanášanie. Vždy pred nanesením rúžu začnite prípravou pier. Odstráňte všetku suchú a šupinatú pokožku pomocou peelingu a balzamu na pery. Následne si ich ešte pretrite tampónikom s pleťovou vodou a očista bude dokonalá.

Nikdy necmukajte!

Ak chcete, aby farba rúžu, ktorý použijete, bola skutočná, použite ako podklad korektor alebo transparentný púder. Farbu naneste len v tenkej vrstve, nesnažte sa rúž vrstviť. Po nanesení rúžu zabudnite na zaužívaný zvyk spojiť pery a poriadne ich o seba poobtierať – vydržte približne minútu, počas ktorej sa pier nebudete nijako dotýkať. Vrstvu rúžu môžete zvýrazniť následne naneseným leskom na pery, dávajte si však pozor, aby ste aspoň cca trafili rovnaký odtieň, inak to môže byť farebná katastrofa, prípadne úplne iný efekt, než ste od rúžu očakávali.

Lepšie je to aj s ceruzkou

Na efekt dokonale vyšpúlených pier budete potrebovať ešte ceruzku. Rúž sa dá samozrejme použiť aj bez nej, ale ceruzka mu vytvorí skvelý základ a zároveň zabráni jeho „roztekaniu“ mimo kontúr pier. Ak sa bojíte použiť farebnú ceruzku, existujú aj transparentné verzie. Ani počas dňa si následne rúž nevrstvite. Ak sa náhodou na nejakom mieste rúž zotrie alebo poškodí, radšej si pery odlíčte a celý postup aplikácie zopakujte. Na odlíčenie môžete pokojne použiť aj jemný odličovač na oči – k pokožke pier bude citlivý a zbytočne ju nevysuší, ani nepodráždi.