Ste v poproduktívnom veku a trápi vás menopauza?

Zvyšujúci sa vek a prirodzené starnutie sú dvoma priťažujúcimi okolnosťami, ktoré majú na svedomí pribúdajúce kilá, keď je žena v prechode. Kde je vôľa, tam je cesta a ísť za svojím cieľom, udržiavať sa pri zdraví vyváženou stravou a pravidelným pohybom prináša dlhodobé výsledky z hľadiska fyzickej kondície, dobrého psychického stavu a želaného tvaru tela.

Ste v poproduktívnom veku a trápi vás menopauza?
Ste v poproduktívnom veku a trápi vás menopauza? (foto unsplash.com)

Poďme sa pozrieť na to, čo by sme v menopauze rozhodne nemali zanedbať, čomu venovať náležitú dôležitosť a čo by sme o nej mali vedieť, skôr ako nás dostihnú jej dôsledky. V poproduktívnom veku ženy okolo 45, zaznamenajú reprodukčné orgány v ženskom tele badateľný pokles činnosti. Žena prechádza po fyzickej stránke veľkými zmenami ukončenia menštruačného cyklu, hormonálny systém zažíva veľké zvraty.

Celkové zmeny narušia psychiku a je možné, že pocítime úzkosť, podráždenosť, nervozitu, zmeny nálady, problémy s koncentrovaním sa, či zapamätávaním si informácií… v neposlednom rade stúpne ručička na váhe. Rady a tipy, ako zmiernite prejavy menopauzy je viacero, určite ich vyskúšajte.