Ako sa zbaviť problémov s erekciou?

Muž sa od prírody považuje za lovca, ktorý hľadá partnerku na jej oplodnenie a tým pokračuje vo svojej rase. Ale aby sa splnili všetky jeho plány, je potrebná dlhá a dostatočná erekcia. S tou už môžu mať ale jedinci v niektorých vekových kategóriách nemalé problémy, čo im v podstate komplikuje celý život, pretože ako vieme, sex je aj základná ľudská potreba, ktorej sa netreba, aj z dôvodu dobrého zdravia vyhýbať.

Ako sa zbaviť problémov s erekciou?
Ako sa zbaviť problémov s erekciou? (Foto: merlix.sk)

Keď človek nedokáže uspokojiť svojho partnera, vedie ho tento nedostatok k psychickej poruche. Na základe čoho potom krachujú aj tie najsilnejšie putá a manželské zväzky.

Inými slovami, je to pre človeka kolaps. Aby ste sa tomu vyhli, musíte sa vážne zaoberať problémom, ktorý sa objavil, zistiť dôvody, prečo erekcia slabne a odstrániť príčiny.

Prečo človek zlyhá?

Podľa lekárov, problém spočíva predovšetkým v psychológii. Existuje veľa príkladov, keď sa mladí ľudia, ak niekedy zlyhali počas sexu, boja, že sa znova ocitnú v rovnakej situácii. Najmä, ak sa to stalo počas prvého pokusu o sexuálny styk. V skutočnosti môžu byť ale príčinou aj rôzne iné dôvody, na ktoré by ste si v rámci eliminovania problémov s erekciou mali dať pozor.

Prečo máte pomalú a slabú erekciu?

Dôvodov je viac a vždy závisia od každého jedinca. Zo štatistík a pravidelného sledovania ale vychádza, že za najčastejšími príčinami vzniku erektilnej dysfunkcie sú:

  • roztrúsená skleróza;
  • panvové zranenia;
  • poranenia mozgu a miechy;
  • epilepsia;
  • Parkinsonova choroba;
  • užívanie liekov na upokojenie.

Ako sa tomu vyhnúť?

Po prvé, najskôr je potrebné vyliečiť tieto vážne ochorenia, alebo sa zbaviť problému a až potom vyriešiť problém s erektilnou dysfunkciou. Niekedy to ide samo a v nadväznosti.

Takýto jav, ako nestabilná erekcia sa môže prejaviť aj na pozadí nezhôd s partnerom o sexuálnej závislosti. Miesto pre pohlavný styk tiež zohráva dôležitú úlohu.

Nesprávna, nevyvážená strava nepochybne vedie k zhoršeniu týchto funkcií tiež. Príliš vysokokalorické potraviny zvyšujú hladinu cholesterolu v krvi, čo porušuje metabolizmus v tele.

Pri sledovaní správnej každodennej rutiny a stravy si môžete posilniť erekciu a vrátiť stratenú mužskú silu, ktorá vám vráti aj chuť do života.

Text:PR