E- book ako dokonalá súčasť vašej osobnosti

E-book teda kniha v elektronickom formáte. Sťahuje sa do počítača, IMacu, notebooku, tabletu, smartfónu alebo akéhokoľvek iného zariadenia na čítanie a číta sa na obrazovke. Môže obsahovať očíslované stránky, obsah, obrázky a grafiku, presne ako vytlačená kniha. „Ebooks“ ponúkajú mnoho výhod a v tomto článku si ukážeme niekoľko z nich.

E- book ako dokonalá súčasť vašej osobnosti
E- book ako dokonalá súčasť vašej osobnosti (Foto: unsplash.com)

Knihy podľa vášho vlastného výberu
Je veľmi jednoduché zakúpiť a stiahnuť e-knihy prostredníctvom internetu. Je to presne ako nákup akéhokoľvek iného produktu. Jediný rozdiel je v tom, že po zaplatení budete buď presmerovaní na stránku sťahovania alebo dostanete odkaz na stiahnutie v e-maile. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na odkaz a e-book sa automaticky stiahne do vášho počítača, do zložky podľa vlastného výberu.

Po prevzatí nemusíte byť pripojení na internet, aby ste si mohli prečítať dané dielo. Môžete zostať offline. Ak si to chcete vytlačiť, je to veľmi jednoduché. Stačí kliknúť na tlačidlo tlače v e-knihe a tlačiť ho pomocou domácej tlačiarne.

Aké sú výhody e-knihy?

  • 1. Ebooks sú dodávané takmer okamžite. Môžete si ich zakúpiť, stiahnuť a začať čítať v priebehu niekoľkých minút, bez toho, aby ste opustili stoličku. Nemusíte ísť do kníhkupectva, aby ste ich kúpili, ani ich čakať na dni, týždne a niekedy viac, aby ste sa dostali poštou.
  • 2. Žiadne stromy sa nevytnú na výrobu papiera pre stránky online kníh.
  • 3. Keď potrebujete určité informácie, môžete ich ihneď stiahnuť stiahnutím e-knihy.
  • 4. Mnoho e-kníh sa dnes predáva s bonusmi, ktoré zvyčajne nedostávate s vytlačenou knihou. To pridá k vašej kúpe hodnotu.
  • 5. Eknihy zaberajú menej miesta. Prakticky nepotrebujete priestor na ich uloženie. Nepotrebujete knižnicu alebo miestnosť. Môžete ukladať stovky a tisíce e-kníh do vášho počítača alebo čítacieho zariadenia. Dokonca aj obľúbenú knihu zbrojný preukaz.
  • 6. Sú prenosné. Môžete nosiť celú knižnicu stoviek kníh so sebou, na CD, v notebooku alebo inej čítačke e-book, bez obáv o ich váhu.
  • 7. S dnešnou technológiou môžete čítať e-knihy všade, v autobuse, vlaku, lietadle. Čo je naozaj vynikajúce.